
Rozliczanie podróży służbowych - Dodatek do Gazety Podatkowej nr 86 (710) z dnia 28.10.2010
Dieta podczas delegacji w kilku krajach
Zagraniczna podróż służbowa może obejmować kilka państw. W takim przypadku przysługuje dieta w wysokości obowiązującej dla docelowego miejsca podróży. Jednak pracodawca może mieć problem przy ustaleniu, w jakiej wysokości wypłacić dietę, jeżeli podróż zagraniczna odbywana jest po terytorium kilku państw. W takim razie kryterium rozstrzygającym będzie to, w którym państwie pracownik ma do wykonania samodzielne, zlecone mu zadanie służbowe.
Przykład
Pracownik został wysłany w podróż służbową do Paryża i Wiednia. W obu tych miastach wykonywał zlecone mu, odrębne zadania służbowe. Oba te miasta (państwa) należy więc przyjąć jako miejsca docelowe zagranicznej podróży służbowej i ustalić diety odpowiednio do limitu obowiązującego przy podróży służbowej do Francji i Austrii.
Przykład
Pracownik został oddelegowany do odbycia podróży służbowej samochodem do Brukseli. Po drodze korzystał z noclegu w Kolonii, jednak nie wykonywał tam zadania służbowego. Miejscem docelowym, w którym wykonał zadanie służbowe, była Bruksela.
W tej sytuacji diety należy ustalić do limitu obowiązującego dla Belgii, gdyż Kolonia (Niemcy) była jedynie miejscowością tranzytową. Pracownik pozostał w niej na nocleg, ale nie wykonywał zadania służbowego.
www.RozliczenieDelegacji.pl - Podróże zagraniczne:
Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukasz, wejdź do serwisu | ||
www.RozliczenieWynagrodzenia.pl » |
Serwis Głównego Księgowego
Gazeta Podatkowa
Terminarz
GOFIN PODPOWIADA
Kompleksowe opracowania tematyczne
KALKULATORY
Narzędzia księgowego i kadrowego
PRZEPISY PRAWNE
Ustawy, rozporządzenia - teksty ujednolicone
|